Zespół Młodych Domu Wschodniego w Libanie / YBTE - bo w młodych jest nadzieja!

Zespół Młodych Domu Wschodniego w Libanie / YBTE  -  bo w młodych jest nadzieja!

Dziś kiedy większość młodych chce emigrować, lub już uciekło z kraju, jedyna nadzieja na podtrzymanie integracji jest w młodych, którzy pozostali. Chcemy aby zdobyli umiejętności, nabyli pewność siebie i przygotowali się do wejścia w dorosłość, prezentując przy tym postawę obywatelską, wykraczającą poza główną chorobę Libanu – sektarianizm.

Po co sprzątać plaże, skoro nie ma leków,prądu i podstawowych artykułów spożywczych? „Sprzątając plażę i dbając o otoczenie motywujemy innych młodych do działania w imię większego Dobra” - stwierdza 18-letnia Chloe, inicjatorka projektu. Zaczęliśmy więc od drobnych projektów czyszczenia przestrzeni publicznych (plaże, parki), warsztatów z dziećmi i spotkaniami z przedstawicielami innych NGO, które zamiast podgrzewać konflikty starają się szukać czegoś ponad podziałami. Nie musimy się modlić razem z muzułmanami, ale możemy wspólnie posadzić drzewa – cedry dla Libanu. W ten sposób tworzymy wspólną przestrzeń, o którą razem dbamy. Być może to jest długofalowy sposób uratowania Libanu?

Nasze projekty ekologiczne łączą się z innymi – zielona przestrzeń, która dzięki nam powstanie wokół kościoła Św. Michała w Bejrucie, będzie zdobić wejście do Centrum Kultury, gdzie nasz Team będzie aktywny w organizacji różnych spotkań i warsztatów!

W planach mamy też budowę sekcji spotkań międzykulturowych i promocji tutejszych młodych artystów, pisarzy etc, sekcji sportowej, sekcji aktywizacji kobiet!

YBTE będzie też odpowiadać za koordynację projektu "Pierwszy Krok!" w Bejrucie.

Uczymy się, błądzimy, marzymy! Myślimy romantycznie – działamy pozytywistycznie! W YBTE nie ma miejsca na narzekanie czy marazm. 

Poznaj nasz Młody Zespół:

Ellina - Koordynator Zepołu

Mellisa - Koordynatorka projektu "Pierwszy Krok"

Hiba – odpowiada za wsparcie psychologiczne i warsztaty z dziećmi (w ramach projektu „Wojtek Pomaga”);

Chloe  – „Zielone Projekty”: sprzątanie plaży, sadzenie drzew, recykling, odnawianie parków, placów zabaw;

Marina - skarbnik

Anthony – media

Bechara, Joe, Marita, Charbel - wsparcie.

Więcej informacji w pliku PDF załączonym poniżej

Zapraszamy do wsparcia działań Zespołu Młodych Domu Wschodniego w Libanie:

Przekaż 30 PLN     Przekaż 50 PLN     Przekaż 100 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź
mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Młodzi w Libanie
Dziękujemy!

Files to download